Mezar Taşı Temizleme

Mezar Taşı Temizleme

Mezar taşı temizleme hizmetleri firmamızın uzun süredir tecrübeli olarak yaptığı işlemlerdir. Firmamızla iletişime geçen tüm müşterilerimizin diledikleri mezar taşlarını ilk günkü gibi tertemiz yapıyoruz. İşleme başlamadan önce mezar taşını ya da mezar taşının resmini görüyoruz. Bu şekilde neler yapacağımızı hangi işlemleri kullanacağımızı belirliyoruz.

Mezar Taşı Temizlemesi Nasıl Yapılır?

Mezar taşı temizleme işlemleri profesyonel olarak yapılması gereken bir iştir. Özellikle mezar bakımı yaparken sadece 1 kereye mahsus olması hiçbir işe yaramayacaktır. Düzenli aralıklarla ve sürekli olarak yapılan bakımlar mezarın sürekli temiz ve yeni kalmasını sağlar. Mezarın toprağının düzenli olarak yenilenmesi, çiçekler dikilmesi kadar mermerinin temizliği de önemlidir. Bunca ayrıntıların yanı sıra bir mezarda dikkat edilen en önemli şeyde mezar taşıdır.

Mezar taşı temizleme de en az mezar temizleme işlemleri kadar önemlidir. Çünkü temiz olmayan mezar da yapılan hiçbir yenileme çalışması kendisini belli etmez. Mezar taşı temizliği yaparken dikkatli ve profesyonel olmak gerekir. Mermerleri ve mezar temizliğini yaparken kimyasal madde kullanılmamalıdır. Basınçlı su ile temizleme yapıldıktan sonra çevreye ve mezarlığa da zarar verilmediğinden emin olunmalıdır. 

Mezar taşı temizleme işi firmamızın uzun süredir yaptığı en özenli ve dikkatli çalışmalardandır. Mezar taşının düzenli aralıklara temizlenmesi, yazıların yenilenmesi büyük önem arz etmektedir. Mezar temizliğini ve mezar taşı temizliğini kimyasal madde içeren malzemeler kullanmadan, temiz su ile gerçekleştiriyoruz. Bu işleme dikkat edilmesi mezar taşının ileri zamanlarda parçalanmasını engeller. Mezar taşının kırılıp dökülmeden uzun süre sağlam kalması için yapılan işlemlere dikkat edilmelidir.

Hizmetlerimiz

Mezar taşı temizleme işlemi için bizimle iletişime geçen müşterilerimizden öncelikle mezarı ya da resmini görmeyi talep ediyoruz. Mermer taşının yapısını öğrenerek uygulanacak işlemleri ve teknikleri belirliyoruz. Yapmış olduğumuz temizlik işlemlerin de mezar ve mezar taşı kesinlikle zarar görmez. Ayrıca mezar temizlik işlerine yönelik yapılan tüm çalışmalarda diğer mezarlar ve mezarlık zarar görmemelidir. 

Mezar taşı temizleme konusunda yapacağımız tüm işlemlerin garantisini veriyoruz. Ayrıca yıllık ve periyodik bakımlarını da dilerseniz uygun fiyat seçenekleriyle yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için firmamızla iletişime geçiniz.