Mezar Temizleme

Mezar Temizleme

Mezar temizleme hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Ancak hassasiyet gerektiren bir durum olduğundan profesyonel firmalar tarafından hizmet güvencesi ile sorumluluklarını yerine getiren konusunda uzman kişilere yaptırılmalıdır. Öncelikle bakımı ve temizliği yapılması istenen mezara uzman ekip giderek ne yapılması gerektiğini tespit ederek neler yapılması gerektiği hakkında bir takım bilgiler vererek mezar bakımı temizliği yaptırmak isteyen müşteriye aydınlatıcı bilgi vermektedir. Mimarın tespitleri doğrultusunda öncelik sırasına göre görevli personel mezarın genel kontrolünden sonra mezarın üzerinde ve etrafında bulunan yabani otları, gereksiz atıkları temizleyerek mezarı kusursuz hale getirmektedir.

Mezar Temizleme Yapılan İşlemler

  • Toprak değişimi
  • Gübreleme
  • Bitki ve çiçek ekimi
  • Bitki bakımı
  • Sulama yapılır.
  • Mezar bakımı
  • Mezar temizliği

Mezar Temizleme Nasıl Yapılır

Mezar temizleme hizmetinde firmalar mezarlık ziyaretlerin de gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarında mezarlar üzerinde bulunan yabani otlar temizlenerek birbirinden güzel çiçekler ekilir. Mezar taşları üzerinde bulunan kötü görüntüler doğaya zarar vermeyen özel üretilmiş temizlik malzemeleri ile gerekli temizlik, bakım, onarım işlemlerini yaparak daha önce firmalar tarafından ekilen çiçeklerin mevsime uygun çiçeklerle değiştirilmesi, sulanması, gübrelemesi işlemlerini yapmaktadırlar. Mezarın üzerinde ki toprakta bitkilerin yetişmesini engelleyecek bir durum varsa çiçek dikimine uygun toprak mezar üzerine yayılarak çiçeklendirme işlemi yapılır.

Mezar çiçeklendirme işlemi sadece çiçeklerin ekilmesi ile bitmemekte olup iki üç günde bir ya da ekilen çiçeğin özelliğine göre sulanması gerekmektedir.

Mezar temizleme hizmeti veren firmalar günlük hayatın meşakkatli koşuşturması içerisinde sıkışmış olan herkesin imdadına yetişmektedir. Bu nedenle birden çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar içerisinde sorumluluklarının bilincinde olan, doğru, sağlıklı, huzurlu hizmet alacağımız kalite ve müşteri odaklı çalışan profesyonel firmalar tercih edilmektedir.

Mezar temizleme; konusunda profesyonel firmalar da işlemler alınan hizmete göre haftalık, aylık,3 aylık,6 aylık ve yıllık olarak periyodik yapılır.

Profesyonel firmalar tarafından defnettiğimiz yakınımızın mezarı ziyaret edilirken mezar toprağı havalandırılıp temizlenir, çiçeklenir, mezar taşları ilk günkü haline getirmektedir. Bizim yerimize gerekli bakım, temizlik, onarım hizmetlerini profesyonel firmalar tarafından yapılacağından bize düşen vefat eden yakınlarımız için dua etmek ve rutin mezar ziyaretlerini yapmak olacaktır.